Colegiul National Alexandru Ioan Cuza Ploiesti - Logo

Știri

Știri din anul școlar : după : crescător descrescător

Cuza a obținut locul 3 la Handbal

Marți, 29 mai, echipa de handbal a Liceului Cuza a obținut locul 3 pe județ în cadrul Competiției Școlare de Handbal masculin, învingând în finala mică pe Grupul Școlar Industrial Energetic.

29.05.2007

Banchetul de absolvire

Banchetul de absolvire al claselor a XII-a are loc la Tușnad între 11 si 13 mai.
11.05.2007

Târg de oferte educaționale

Luni se deschide în Sala de sport a Liceului Cuza Târgul de oferte educaționale, în care liceele și grupurile școlare din Ploiești își prezintă planul de școlarizare. Manifestarea are loc în perioada 12-18 mai 2007.
10.05.2007

Cuza a obținut locul 2 la Basket

Astăzi, echipa de basket a Liceului Cuza a obținut locul 2 pe județ în cadrul Campionatului Școlar de Basket, fiind înfrântă în finală de Grupul Școlar 1 Mai.
07.05.2007

Ziua Mondială a Pământului

Astăzi, 22 aprilie, este Ziua Mondială a Pământului. Importanța acestei zile a fost sărbătorită printr-o expoziție impresionantă de flori.